KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14409213
nr 1440 9213
Arnold Eres
(1917-1986), Sverige
Signerad, daterad 1965, landskap. Blandteknik, bildmått: 37x48cm, yttermått inklusive ram: 49x60cm
Arnold Eres, Estnisk-Svensk bildkonstnär född i Estland 1917, död 1986.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 20 december 2021
kl 20:20:54
500 kr
600 kr
800 kr
Arnold Eres
Läs mer om Arnold Eres